teatr_cinemaDekada Cinema

Estrada Poznańska zaprasza do Sceny na Piętrze na cykl spotkań z Teatrem Cinema. Przez cztery kolejne wieczory - 13 dnia miesiąca - będziemy mogli obejrzeć kolejne programy Kabaretu Olbrzymów teatru z Michałowic.

Fanom nie trzeba ich przedstawiać: znają i kochają facetów w kusych marynarkach i czarnych melonikach, którzy absurdalne poczucie humoru umiłowali ponad wszystko. Traktują je jak pokarm niezbędny do życia i jak jedyny ra­tunek przed najlepszym ze świa­tów. Cykl będzie miał charakter re­trospektywy, gdyż Cinema obchodzi w tym roku swoje 10 urodziny.

W najbliższy czwartek zobaczymy najnowszy z ich kabaretowych programów, zatytułowany „Wątpienia rzeźnika". Reżyserem i autorem scenariusza jest Zbigniew Szumski, stroną muzyczną (na żywo!) zajmują się Katarzyna Klebba, Paweł Paluch i Arnold Dąbrowski. Ze sceny nieprzeniknionym spojrzeniem wodzić będą po nas, cedząc przez zęby - jakby od niechcenia - bardzo wyrafinowane teksty: Małgorzata Walas-Antoniello, Włodzimierz Dyła, Jan Kochanowski, Dariusz Skibiński, Tadeusz Rybicki i Paweł Adamski. Gwarantuję, że nasze lica nie będą w stanie zachować powagi, a intelektualne łaskotki skutecznie rozmasują nam skołatane i rozleniwione umysły. Warto już dziś ustawić się w kolejce po bilety!

Ewa Obrębowska-Piasecka (Gazeta Wyborcza /Co jest grane/ 07.02.2003 r. Poznań)

W marcu (13!) nękają nas "Lekkie czasy ciężkich chorób", w kwietniu " Tatiana", a w maju "Cairo".